Pomoc s výběrem hračky nebo dárku

Jak poznám kvalitní hračku?

Je důležité vědět odkud hračka pochází, z jakého materiálu je vyrobena a jestli má všechny schválené normy evropské unie. V našem obchodu naleznete pouze vyzkoušené a kvalitní hračky.

 

Co mám koupit dítěti jako dárek na křtiny?

Pokud jste kmotr (strýček, teta apod.) a nevíte co přesně koupit dítěti na křtiny, nabízíme přímo pro vás dárky na křtiny. Jistě si vyberete.

 

Jaké bezpečnostní prvky budu potřebovat na začátku ?

Když je dítě batole, vystačíte si s několika ochranami (záslepkami) do el. zásuvek. Od věku 10-14měsíců doporučujeme vrátka na schodiště, zábrany na kuchyňské šuplíky. Jakmile dítě chodí, PrimaBambino doporučuje přikoupit ochrany rohů a ochranu na přiskřípnutí prstů ve dveřích.

 

Mám se striktně držet doporučení výrobce u věku dítěte?

Nikoliv. Z naší zkušenosti víme, že často se výrobce tzv. "kryje" a na hračku dá doporučení "nevhodné pro děti do 3 let", protože hračka obsahuje např. malé části. Jako u každého rozhodování, i zde dejte na intuici a posuzujte dítě jako individuum. Každé je jinak zručné, každé zajímají jiné hračky v různě ranném období. Byla by škoda mu např. jeho první navlíkačku podporující jemnou motoriku předložit ve 3 let věku, když ho bude bavit už ve dvou letech a pomůže jeho zdravému vývoji.

 

Kterou hrací deku si mám vybrat pro své miminko?

Vidíte bohatou nabídku našich hracích dek a tápete? Přečtětě si pečlivě popis produktu, každý se snažíme dělat detailně až poté, co nám deka prošla rukama. Materiálové složení, rozměry deky, to vš je důležité. Oblíbené deky jsou vždy ty větších rozměrů a z přírodních materiálů. Všechny deky v naší nabídce lze prát, což není samozřejmostí u levnějších dek! Hrazdička nemusí být vždy důležitou součástí, ale dítě zabaví a Vám umožní dlouhodobější a variabilnější využití hrací deky.

 

V čem jsou dřevěné BINO hračky jiné?

Vidíte nabídku  zdánlivě podobných dřevěných hraček, ale nechápete proč ty české jsou dražší? My ano, protože je prodáváme a vidíme ten rozdíl oproti asijským napodobeninám. BINO dřevěné hračkyze Šumavy jsou "čisté", atestované, s výborným zpracováním a navržené tak, aby se dítě zdravě rozvíjelo.

 

Proč mám dát přednost INCH BLUE botám?

Zaregistrovali jste na trhu podobné botičky těm INCH BLUE, ale jsou levnější a Vás to mate? Všimněte si podstatných detailů: INCH BLUE jsou celokožené, na trhu se vyskytují podobné capáčky ze syntetických materiálů a ty dětské nožce nesvědčí. Guma držící INCH BLUE na noze dítěte NENÍ NA PATĚ - tam vznikají otlaky a to je u miminek opravdu velmi nežádoucí. INCH BLUE je prostě dobře vymyšlený originál s puncem kvalitního designu.

 

Stačí mi hrací deka bez hrazdičky ?

Hrací deka má řadu předností, které motivují dítě zkoumat své okolí a poznávat nové povrchy i zvuky(šustění atp.). Hrazdička má dvě úlohy: učí dítě  rozpoznávat tvary, přirozeně nutí dítě se hýbat a natahovat se k hračkám na hrazdě.

 

K čemu jsou dobré navlíkačky ?

Navlíkačky motivují dítě kreativně vytvářet obrazce, tvary nebo kombinace. K navlíkačkám pro děti od 1 do 3let patří dále hračky typu: první šití, tkalcovský stav, zatloukačka. Požadujte hračky rozvíjející jemnou motoriku.

 

Jak poznám hračky pro nejmenší děti ?

Jsme zaměřeni právě na hračky pro nejmenší děti. Určitě sledujte původ zboží, atesty barev a plastů. Hračky nesmí mít ostré hrany, nic rozbitného či tříštivého. Proto jsou často jako dárky pro nejmenší děti voleny plyšové hračky. Ale pozor, není plyš jako plyš ! Kvalitní mikroplyšová hračka necuckuje, nechundelatí, například hříva se netřepí a při mírném tahu prsty dospělého člověku se nevytáhne ze švu hračky, kam je všitá.