Křtiny, Strana 3

34 položek celkem
křestní rouška UBROUSEK BAVLNA ANDĚL žl
250 Kč

Křestní rouška bavlna ve tvaru rovného obdélníku s vyšitým andělem a lemovaná bavlněnou krajkou.  

Kód: 511
křestní rouška UBROUSEK BAVLNA ANDĚLa
250 Kč

Křestní rouška bavlna ve tvaru rovného obdélníku s vyšitým andělem a lemovaná bavlněnou krajkou.   Rozměr včetně krajky: 36 x 22 cm Materiál: BA/PES rouška, BA krajka...

Kód: 514
Šaty - krajka
250 Kč
Kód: 4646
Svetřík a čepice na křtiny pro holčičky Kód: 4174
Šaty dětské
300 Kč
Kód: 4623
Křestní šál pro dospělé a větší děti
320 Kč

Křestní rouška / satenový šál ve sněhobílé barvě s výšivkou.  Tato křestní šála je vhodná zejména pro křest dospělých a starších dětí. 20 cm šířka, 140 cm délka - lze...

Kód: 4419
Botičky Attipas Rainbow Green
400 Kč
Kód: 4151
Dětská Bible - čti a poznávej
430 Kč
Kód: 4216
youcat pro deti
450 Kč

Katolický katechismus pro děti a rodiče. Přehledný souhrn nauky o víře a morálce katolické církve přizpůsobený malým dětem. Neúnavně se ptejte a mluvte spolu o své víře!...

Kód: 485

klarka1

 

Křtiny a dárky na křtiny

Čekají Vaše miminko křtiny, vítání miminek ve Vaší obci nebo jiná slavnostní příležitost? Náš internetový obchod Vám nabízí originální kolekci potřeb na křtin a doplňků slavnostního oblečení na křtiny pro miminka. V kolekci najdete čelenky pro holčičky navržené speciálně pro slavnostní dny nejmenších slečen, křestní roušky a ozdoby na křestní svíčku pro kluky i holčičky. Jednoduchým doplňkem tak uděláte z běžného oblečení slavnostní pro Vaše miminko!

 

Křtiny - co potřebujete:

- křestní roušku

- křestní svíčku (případně ozdobu na svíčku)

- slavnostní oblečení

- vhodný dárek (dětskou Bibli, Noemovu archu, něco hezkého na památku)

 

KŘTINY

Křtiny - význam vody

Křest je jeden z hlavních svátečních dnů křesťanského člověka. Den křtu, zejména křest dítěte je o to více významnější, že symbolem křtu je obmytí nebo polití vodou. Tento symbol naznačuje zprostředkování duchovního očištění a zbavení prvotního dědičného hříchu podle věrouky křesťanských církví.  Některé církve křtí ponoření člověka celého do vody (známý rituální křest pravoslavné církve, nebo křest v řece Jordánu), u malých dětí, které jsou křtěny na základě víry křestního kmotra a rozhodnutí rodičů, probíhá (v českém katolickém kostele) křest politím čelíčka miminka křestní vodou (posvěcená vlažná voda).

 

Křtiny - bílá rouška

Dospělý i dítě je po křtu symbolicky oděn v bílé "roucho", které má být znamením důstojnosti a čistoty duše člověka. Ono symbolické bílé roucho má nově pokřtěný nosit bez poskvrny celým svým životem. Proto kmotr obvykle ke křtu přináší kromě dárků dítěti i symbolickou křestní roušku.

Křtiny - svíčka

Svíce, kterou dle místních zvyklostí zajišťuje buď otec dítěte nebo farář, který křtí. Křestní svíce je symbolem světla, které má ten, kdo je pokřtěn, nést světem. Protože se jedná o slavnostní svíčku, která se obvykle zapaluje od Velikonočního paškálu (velká celoroční svíce), bývají tyto křestní svíčky zdobeny.

Křtiny - dárek od kmotra a příbuzných

Dárek, který na křtiny kmotr přináší je kromě zmíněné křestní roušky i dárek pro miminko. Kromě běžné dětské Bible, jsou samozřejmě pro tak blízkou budoucnost miminka vhodné i dárky na hraní, které jsou spojeny s biblickou tématikou (archa Noemova - dřevěné hračky atp.). PrimaBambino sortiment záměrně rozšířilo i o dárky na křtiny. Po skončení křtin obvykle následuje oslava.

 

Více o obřadech křtin:  

katolické křtiny

pravoslavné křtiny